
Esplanade je opravdano najprepoznatljiviji zagrebački simbol luksuza. No, Esplanadina terasa Oleander ovog se Adventa otvorila doista najširoj javnosti, što je razumljivo i doslovno božićno. I five star hoteli, pogotovo oni koji čine dio identiteta svoje zajednice, katkad se moraju okrenuti prema zajednici i živjeti sa zajednicom. A to se omogućuje niskim, masovno prihvatljivim cijenama.
Sinoć i danas oko ručka obišli smo Fooling Around na Esplanadinoj terasi. Danas smo se vratili jer nismo bili sigurni jesmo li u jučerašnjoj gužvi, netipičnoj za ponedjeljak, dobro uočili cijene. Srećom, jesmo. Dakle, na Esplanadinoj Orient Express kućici čuvene Esplanadine štrukle koštaju – vjerovali ili ne – pet i pol eura. Fileki s pancetom koštaju sedam i pol eura, a deserti između pet i šest eura. Riječ je o uvjerljivo najpoštenijim cijenama na zagrebačkom Adventu 2025. godine. Ni drugi štandovi na Esplanadinoj terasi nisu bitno skuplji: cijene na Petrusu obitelji Miletić, vlasnika ultrapopularnog Tača, počinju s pet eura za mesne bombone.
Cijene vina na Acrobatovoj kućici Dine Kušena počinju s tri eura za vrlo korektan čileanski Los Vascos, dok izvrsni toskanski Macchiole košta sedam eura za čašu. Šampanjac Philipponnat toči se za 13 eura, a prosecco Vignabianca za 4,5 eura.
Fooling Around na terasi Esplanade ove je godine demokratizirao Božić. Advent na jednoj od najljepših zagrebačkih terasa spada među najdostupnije i najjeftinije u gradu. Esplanadina Uprava i sudionici Fooling Arounda zaslužuju golemu božićnu čestitku.
Dev & Hosting Plavi Pixel © 2023. Kult Plave Kamenice. All rights reserved.