
Ivan Damjanić, jedan od vodećih istarskih vinara srednje generacije, koji je u rodnom Fuškulinu prije par godina otvorio veliku, monumentalnu vinariju, dosta je uspješno otvorio 2026. godinu.
Damjanić je na International Wine, Spirits and Beer Trophy u Frankfurtu osvojio zlatnu medalju za Clemente Blanc iz 2023., svoj ikonografski cuvee napravljen od malvazije, chardonnaya i bijelog pinota. Ocjenjivanje u Frankfurtu odvija se unatrag osam godina, a ove se proljeća natjecalo 2150 vina iz 23 zemlje.
Istovremeno s njemačkim uspjehom, Damjanić je svojom mladom Malvazijom pobijedio na Festivalu malvazije u Portorožu, u konkurenciji sedamdesetak slovenskih, hrvatskih i talijanskih podruma.
Dva proljetna trofeja potvrđuju kontinuitet uspjeha Damjanićevih vina na internacionalnoj sceni, koji traje već desetak godina.
Dev & Hosting Plavi Pixel © 2023. Kult Plave Kamenice. All rights reserved.