
Zagrebački Urania bar Karla Ferenčaka i Marka Markote, otvara pop-up na Cresu. Od 18. do 21. rujna Urania će raditi u baru The Creski hotela Isolano, prvog luksuznog hotela na tom fascinantnom kvarnerskom otoku.
Svaku večer od 18 sati do ponoći, Uranijini barmeni gostima The Creskog pripremat će svoje aktualne potpisne koktele. Urania je jedan od najboljih i svakako jedan od najprogresivnijih hrvatskih barova. Njene liste koktela uvijek su zaokruženi koncept. One imaju različite teme, ali se uvijek bave filmom, umjetnošću i dizajnom. Uranijini kokteli rade se s vrhunskim pićima a potpis Karla Ferenčaka su precizna egzekucija, stalno istraživanje tehnika, balans i elegantna prezentacija, poznata još iz najboljih dana zagrebačkog Noela gdje je godinama bio glavni barmen.
Kao i pop-upovi poznatih svjetskih barove koje Urania ugošćava u svom prostoru na zagrebačkom Kvatriću, njih creski pop-up bit će cjelovita prezentacija onoga što rade, Uranijine kulture, stila gostoprimstva i pristupa koktelima.
Uranijini barmeni na Cresu će raditi šest potpisnih koktela, na čelu s našim favoritom renesansnim Duomo di Firenze s fenomenalnim Amarom Santoni. Na listi su još kompleksni Sagrada Familia posvećen Gaudijevu životnom djelu, na bazi ruma i Moscatel sherryja sa sodom od pečene jabuke, japanski Kawai x Minimalism s vodkom i čajem od jasmina, uvrnuto nostalgični Antonio Marghereti, posveta Tarantinovom filmu Inglourious Basterds baziran na Carpano bitteru sa sodom od kadulje, egzotični Li Lotus s rumom i pandanom i dosta pomaknuti Negroni GaŠpar posvećen genijalnom argentinskom redatelju Gasparu Noé.
Ovo je prvi Uranijin pop-up, nova otvorenja dogovaraju u Hrvatskoj i u inozemstvu.
Dev & Hosting Plavi Pixel © 2023. Kult Plave Kamenice. All rights reserved.