Sve što stvarno trebate znati o gastronomiji
Divider Text

Pogledajte spektakularne pobjedničke deserte Svjetskog slastičarskog Kupa 2019.

slasticari-kup-g

Malezijska slastičarska reprezentacija osvojila je zlato na 30. Svjetskom slastičarskom Kupu 2019. održanog prije pet dana u okviru jednog od najvećih svjetskih gastro-ugostiteljskih sajmova, Sirha u Lyonu. One godine natjecao se 21 tim iz cijeloga svijeta. Riječ je o najprestižnijem slastičarskom natjecanju na svijetu. Timovi sastavljeni od po troje slastičara imali su 10 sati da naprave slijedeće:

• 3 čokoladna deserta s Valrhoninim vintage čokoladama
  • 3 ledena voćna deserta s Cap Fruit voćnim pireima
  • 19 deserata na tanjuru
  • 1 umjetnički objekt od šećera
  • 1 umjetnički objekt od čokolade
  • 1 umjetnički objekt od rezbarenog leda

Pobijedili su Wei Loon Tan, Otto Tay Ming Ai Loi, slastičari iz Malezije koji su pehar preuzeli od lanjskih pobjednika Francuza. Drugo mjesto osvojio je japanski tim Fumiaki Ito, Mirai Nishiyama i Ryohei Oguma, a treće Talijani Lorenzo Puca, Maria Cortinovis i Andrea Restuccia. Prvi put u povijesti ovog natjecanja u finalu se od najtecatelja tražilo da naprave veganske slastice, bez maslaca i vrhnja. Žiri je, da bi poslao poruku o važnosti biološke raznolikosti, posebno očuvanja pčela, kao obavezan sastojak u nekoliko deserata stavio med. Pogledajte spektakularne pobjedničke deserte.